1 kg Kara Buğday Unu

1 kg Kara Buğday Unu

Brand:Egenin Tardaş Organik Dünyası
Product Code:04542
Reward Points:3
Availability:30
  • 37.75TL

  • Ex Tax: 34.95TL
  • Price in reward points: 70

ORGANİK KARA BUĞDAY UNU


%100 YERLİ ÜRETİM karabuğdayların çekiçli değirmenlerde öğütülmesi ile üretilmiş karabuğday unumuz, karabuğdaylı ürünleri evde yapabilmenize olanak sağlayacaktır.  Hiçbir katkı maddesi ve koruyucu içermez. Sağlıklı ve lezzetlidir. Karabuğday unumuz tam kavrulmuş karabuğdaydan öğütülmüştür. 


Vegan beslenmeye uygundur. Yüksek lif oranı ve yüksek besin değerine sahiptir. Kalorisi düşüktür 100 gr pişmiş karabuğdayın kalorisi yaklasık 90 kcal'dir. B vitamini açısından zengindir. 


Tardaş Karabuğday unu ve ekşi maya ile ekmek, kek ve benzeri tüm hamurişlerinizi yapabilirsiniz.


Karabuğday bileşiminde lizin protein,diyet lif, vitamin ve mineral içermektedir. İyi dengelenmiş temel aminoasit dizilimi vardır. Bu yüzden karabuğdaydaki protein değeri çok yüksektir ve vücut tarafından çoğu kullanılabilir. Tohumunda bulunan fenolik asit, tokoferol ve bitki bileşikleri sayesinde karabuğday unu ile yapılan ürünlerin raf ömrü uzundur. 


Karabuğday besinsel lif ve dirençli nişasta içeriğine sahip olduğu için vücutta yavaş yavaş sindirilir. Bu yüzden glisemik indeksi düşüktür ve uzun süre tokluk hissi verir. Karabuğdayda yağ oranı azdır. 


Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Tags: Kara, Buğday, Unu