360 gr Cevizli İncir Reçeli

360 gr Cevizli İncir Reçeli

Brand:Egenin Tardaş Organik Dünyası
Product Code:01602
Reward Points:4
Availability:10
  • 43.15TL

  • Ex Tax: 39.95TL
  • Price in reward points: 80

Organik cevizli incir reçeli


Organik Reçelimiz; organik yetiştiricilik kuralları çerçevesinde herhangi bir kimyasal gübre ve zirai ilaç kullanmadan yetiştirilen meyveler ile sağlık için zararlı şeker ve glikoz yerine organik elmalardan elde edilmiş elma şırası ile üretilmiştir. İçindeki meyvelerin besin değerlerinin kaybolmaması için aşırı hassasiyet gösterilmiştir. Organik ürünlerden yapılan şekersiz reçellerimizde üretimden kaynaklanan ve ürünün doğasından gelen aroma maksimum düzeydedir.


Organik ürün Nedir ?

Bir ürünün organik olabilmesi için organik sertifikası olmak zorundadır. Bu sertifika ürünün üretimden tüketime kadar olan her aşamada doğallığına zarar verici işlemlerden korunduğu, bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlendiği ve sertifikalandırıldığı anlamına gelir. Özetle;


Yetiştirilecekleri toprak işlek ana yollardan, sanayi bölgelerinden, kirlenmiş su kaynaklarından ve atıkların bırakıldığı alanlar gibi tarlaya zarar verecek yerlerden uzakta olması gerekir.

üretim aşamasında GDO’suz saf tohum kullanılır, suni gübre kullanılmaz, kimyasal ilaçlama yapılmaz.

Eğer ürün saf halinde satılmayacak işlenecekse (örneğin buğdaydan un, undan ekmek yapımı) bu işlemlerde kullanılan ürünler de organik, doğal olmalıdır.

Ambalajlama esnasında içerisine koruyucu, kimyasal katkı maddeleri eklenemez ve ambalaj gıdanın doğallığını bozmayacak kıstaslarda olur.

Ve tüm bu adımlar bağımsız sertifika kurumları tarafından denetlenir ve organik tarım ölçütlerine uyması halinde sertifikalandırılır. Sertifikası olmayan ürüne organik denilemez, organik ibaresi ile satışı yapılamaz.

•  Menşei: Türkiye  •  İçindekiler: Organik ceviz, incir, elma suyu konsantresi, limon suyu konsantresiSaklama Önerisi:

Kapağı açıldıktan sonra buzdolabında saklayınız.

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Tags: Cevizli, Incir, Receli